Navigim


> iQuotes Menu

. Menu e anėtarit
  . Shfaqni tė gjitha citatet
  . Shfaqni citatet tuaj
  . Vendosni njė Citat

> Shfaqni tė gjitha citatet

Nė : 04/10/2010 - 20:43
Vendosur nga : zog 
"Ciniku ėshtė dikush qė pasi ndjen aromėn e luleve, kėrkon ku gjėndet arkivoli"
- Net
Nė : 04/06/2010 - 22:44
Vendosur nga : zog 
"Liria e njeriut nuk gjendet kur ai mund ta bėjė atė qė do, por kur ai nuk duhet ta bėjė atė qė nuk e do."
- Zhan Zhak Ruso (Jean Jacques Rousseau)
Nė : 02/05/2010 - 15:26
Vendosur nga : zog 
"Arsyeja ėshtė ēmenduria e tė fortit. Arsyeja e tė dobtit ėshtė ēmenduri."
- Ionesko
Nė : 07/02/2010 - 22:54
Vendosur nga : lojtar 
"Sa e veshtire eshte te mesosh te lexosh e megjithate me idiotet dine te lexojne."
- Stendal
Nė : 07/02/2010 - 22:50
Vendosur nga : lojtar 
"Pas shpifjeve lavdia eshte me e mire
Aq me shume shkelqen sa me shume e nxire
"
- Kornej (Corneille)
Nė : 07/02/2010 - 22:47
Vendosur nga : lojtar 
"Ekziston ende nje gabim shume ne mode nga i cili dua te ruhem si nga ferri. - E kam fjalen tek progresi."
- Sharl Bodler (Charles Baudeaire)
Nė : 07/02/2010 - 22:44
Vendosur nga : lojtar 
"Duhet punuar, nese jo nga deshira, te pakten nga deshperimi, sepse po t'i konsiderosh te gjitha, puna eshte me pak e merzitshme se argetimi."
- Sharl Bodler (Charles Baudelaire)
Nė : 07/02/2010 - 22:40
Vendosur nga : lojtar 
"Duket qe nga ēdo ane qyteterimi borgjez eshte i denuar ne menyre te pashmangshme per faktin e mungeses absolute te justifikimit poetik."
- André Breton
Nė : --
Vendosur nga : Shaqe 
"Shohim ate qe njohim"
- I panjohur
Nė : --
Vendosur nga : lojtar 
"Kur guri bie mbi veze, e mjera veze.
Kur veza bie mbi gur, e mjera veze.
"
- Proverb kinez
6 Faqe V   1 2 3 > » 

RSS Lo-Fi Version
Forumi dhe Ditaret Kendveshtrim 2006-2012
Sot ėshtė : 5th December 2020 - 23:13